Vritet avokati i Slobodan Millosheviçit

Aktualitet
113
0
sample-ad

Avokati serb, Dragoslav Ognjanovic është qëlluar për vdekje të shtunën para apartamentit të tij në Beograd.

Dragoslav Ognjanovic, një avokat i njohur serb është vrarë përpara apartamentit të tij në lagjen e Beogradit të ri. Ognjanovic ishte pjesë e ekipit ligjor të ish-presidentit serb, Slobodan Milloshevic para Tribunalit të Hagës.

Ai gjithashtu ishte avokat mbrojtës në disa raste të profilit të lartë para gjykatës serbe dhe malazeze. Policia po heton për rrethanat e ngjarjes.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

15 − 2 =