Sadik Bejko sjell atmosferën magjike të Kalimerës poetike të Ulqinit

Kulture
173
0
sample-ad

Në kulmin e “hënës së përgjakur”, një eveniment kozmik që është komentuar dhe ka mbajtur gjithë botën me kokë nga qielli, në qytetin shqiptar të Ulqinit është zhvilluar një eveniment i rëndësishëm kulturor.

Poeti i njohur Sadik Bejko ndan në faqen e tij të FB impresione të kësaj atmosfere.

“Mbreme ne Kalimeren poetike, mbajtur ne Keshtjellen e Ulqinit, me Ali Aliun, Mehmet Krajen, Haxhi Shabanin folem per poezine e Basri Capriqit . Shoqata e Artisteve dhe intelektualeve ART CLUB, programuar nga Ismet Kallaba, kishin pergatitur nje mbremje cilesore.

Me 24.30 ndoqem henen e kuqe, eklipsin.

Fjeta me dritare hapur nga deti.

Kisha lajme ne fb se naten do te ndodhnin hatara me rrezatime kozmike.

Tani jam zgjuar e po shoh detin…

qenkam mire”, shkruan poeti.

/shtypi.net/

 

 

Facebook Comments

POST A COMMENT.

nineteen + 1 =