Nuk justifikoi pasurinë e gruas, shkarkohet prokurori Elsion Sadiku

Kronike
133
0
sample-ad

Prokurori në Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit të Korçë, Elsion Sadiku nuk është rikonfirmuar nga Komisioni i Pavarur të Kualifikimit . Trupa gjykuese përbëhej nga Brunilda Bekteshi, Lulzim Hamitaj dhe Olsi Komici.

Ora 10:12
Vettingu, sot në ‘sitë’ kreu i Prokurorisë së Tiranës, Dritan Rreshka

Kreu i Prokurorisë së Tiranës, Dritan Rreshka do dalë në seancë dëgjimore përpara Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) sot në orën 15:00, për t’iu nënshtruar Vettingut.

Trupi gjykues që do shqyrtojë dosjen e Rreshkës përbëhet nga Valbona Sanxhaktari, Xhensila Pine dhe Etleva Çiftja.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

2 + 18 =