Hapet pazari i territoreve, Salvini: BE të njohë Krimenë ruse

AktualitetKryesore
135
0
sample-ad

Në një intervistë dhënë gazetës amerikane Washington Post, numri dy i qeverisë italiane Matteo Salvini, i konsideruar si njeriu i Putinit në BE ka deklaruar hapur se Brukseli duhet të njohë si legjitime bashkimin e Krimesë me Rusinë.

E drejte që Krimeja të merret nga rusët: U krye nje referendum ku 90 perqind e banoreve ka shprehur deshiren të rikthehet nën Rusinë…”

Kështu duhet të veprojnë edhe shqiptaret, paqesisht me referendum, pasi popullsia eshtë ndare në 5 shtete ballkanike…

Kemi shume pika të kunderta me mikun e vjeter Salvini, por këtu jemi në një mendim:

Si Krimeja bashkuar me Rusine, pse jo dhe shqiptarët?

Plotsisht e mundur, nëse shqiptarët kudo zgjohen dhe vendosim me referendum …

Krimeja ka vendosur, shqiptaret flenë…

Interviste e zevendes kryeministrit italian

Salvini,

Facebook Comments

POST A COMMENT.

nineteen + seven =