Çipa: “Kalaja” e re e Brajes, një vlerë e shtuar për “Qytetin e Gurtë”

Kulture
158
0
sample-ad

. “Kalaja e Gjirokastrës” eshte libri-guide fotografike me shenime te posacme fakt-sjellese qe autori Sedat Braja ia kushton vendlindjes se vet.
Gazetari Sedat Braja, nje nder me te njohurit ne shtypin e shkruar te Shqiperise se viteve ‘80-te, sjell nje gjurme te re ne karrieren dhe bibliografine e vet gazetareske si dhe ne pervojen e gazetarise shqiptare. Vetem nje dunavatas si Sedati mund te shtoje fakte dhe te sfidoje permes fjales, imazhet fotografike, duke shenuar rastin e nje botimi ku fjala vlen sa dhjete fotografi dhe ku fotografia realisht vlen pse jo, dhjete fjale per nje subjekt qe te perfshin permes nenkuptimesive te saj, kur vjen prej Sedatit. Urime miku im Sedat Braja!
Gjirokastra ka shume guida fotografike dhe librash, kjo e jotja i ka te dyja: Eshte guide fjale dhe imazhesh. Shume urime!

Facebook Comments

POST A COMMENT.

eighteen − 3 =