Gazetari i njohur denoncon mediat për foto-autorësinë

KryesorePolitike
205
0
sample-ad

Naim Zoto, gazetari i njohur, i cili aktualisht drejton një shtëpi botuese, ka publikuar dje foton e Fatos Nanos në një aktivitet të veteranëve të UÇK-së në Golem, foto e bërë prej tij.

Fotoja e Nanos bëri xhiron e botës në të gjitha portalet e gazetat kryesore në vend, por askush nuk ka përmendur autorin e fotos.

Zoto, në një postim të shkurtër thumbon me ironi therrëse mediat shqiptare, dukë përmendur një nga një të gjitha portalet që kanë publikuar lajmin pa përmendur autorin.

 

Ja postimi i Naim Zotos

 

 

Çudi e madhe; rast per GINES:

 

nje foto e bere per qejf ne nje aktivitet ku mori pjese dhe ish-kryeministri Fatos Nano, e cila u publikua ne fb tim, kthehet ne burim per ilustrim per gjithe mediat shqiptare!

Dhe asnje nuk citon burimin!

 

Ja, disa nga keto media:

 

http://ëëë.panorama.com.al/foto-fatos-nano-fotografohet-ne…/

 

http://ëëë.neësbomb.al/rishfaqet-fatos-nano-ne-golem-te-dur…

 

https://lapsi.al/…/foto-fatos-nano-fotografohet-ne-durres-…/

 

https://ëëë.gazetaexpress.com/…/rishfaqet-ish-kryeministri…/

 

http://ëëë.kohajone.com/…/fatos-nano-fotografohet-ne-durre…/

 

http://gazeta-shqip.com/…/rikthehet-fatos-nano-ja-kush-e-s…/

 

http://ëëë.mapo.al/rikthehet-fatos-nano-ja-aktiviteti-ku-i…/

 

http://ëëë.tpz.al/…/rishfaqet-fatos-nano-ish-kryeministri-…/

 

http://pamfleti.net/fatos-nano-ne-durres-ish-kryeministri-…/

 

https://sot.com.al/…/rishfaqet-fatos-nano-ish-kryeministri-…

/shtypi.net/

Facebook Comments

POST A COMMENT.

eight + 1 =