Policia, akson pas mesnate në Velipojë, përplasje të forta me ish-kreun e komunës

Kronike
151
0
sample-ad

FNSH dhe policia bashkiake ka zbarkuar pak pas mesnate në plazhin e Velipojës. Aksioni u krye për të liruar dhe sekuestruar shazllonet e paligjshme.

Për këtë aryse policia ka pasur debate të forta me biznesmenë, të cilët kundërshtonin aksionion.

Mësohet se policia ka pasur përplasje dhe me ish-kryetarin e komunës Velipojë Nikoll Marku. Ky i fundit ka kundërshtuar me këmbëngulje zhvillimin e aksionit nga policia. Biznesmenët janë shprehur se ky aksion duhej të zhvillohej më herë dhe jo në kulmin e sezonit turistik.

sample-ad

Facebook Comments

POST A COMMENT.

five × 2 =