VIDEO/ Mbante mina me telekomandë në çantë, arrestohet 36-vjeçari në Kurbin

KronikeKryesore
294
0
sample-ad

Policia e Kurbinit ka vënë në pranga një 36-vjeçar nga,  pas gjetjes së dy minave  me telekomandë në motorin e tij.

Shtetasi Fatjon Llanajn, autori në fjalë,  u kap ne afërsitë mbikalimit të Patokut, duke drejtuar një motorr pa targa,  të tipit Piaggo.

Në çantën e tij u gjetën të fshehura  2 mina me telekomandë,  të cilat më pas  u sekuestruan si provë materiale. Materialet proçeduriale u drejtuan për nër në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.

Sipas njoftimit policor hetimet do të vijojnë më tej, teksa i riu akuzohet për mbajtje pa leje dhe prodhimi të armëve shpërthyese dhe municionit.

sample-ad

Facebook Comments

POST A COMMENT.

13 − 3 =