Lajm i mirë për emigrantët, Greqia do të njohë patentat shqiptare

AktualitetKryesore
204
0
sample-ad

Lajm i mirë për të gjithë shqiptarët që jetojnë dhe punojnë në shtetin helen. Emigrantët nuk do të kenë më nevojë t’u hynë procedurave të gjata për të marrë një leje për drejtimin e automjetit, pasi do të kenë mundësi të përdorin patentat shqiptare, të cilat shumë shpejt do të njihen nga Greqia. Kjo marrëveshje pritet të finalizohet sot pasdite.

Lajmi është bërë i ditur nga Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, i cili ndodhet në Athinë. Ditën e sotme priten dhe zhvillime të reja që kanë të bëjnë me marrëdhëniet Shqipëri – Greqi.

Është mësuar se Ministri i Jashtëm grek do të takohet me palën maqedonase për çështjen e emrit dhe gjithashtu edhe me palën shqiptare.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

9 + 18 =