Akuzat ndaj vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj, reagon ambasadori Lu

KryesorePolitike
391
0
sample-ad

Nuk ka vonuar edhe reagimi i ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu mbi akuzat për vëllain e ministrit Fatmir Xhafaj. Ambasadori Lu ka bërë një deklaratë sipërfaqësore, çka tregon se është ende herët për t’u thelluar në këtë çështje pa shqyrtuar ende pretendimet. Në deklaratën e tij për Neës24 ai ka thënë:

“Kryeministri duhet të flasë në emrin e tij dhe ne do të flasim në emrin tonë. Ne jemi duke shqyrtuar pretendimet që janë ngritur në lidhje me vëllain e ministrit Xhafaj”.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

nineteen − fifteen =