Rikthim i madh: Reperi që “tërboi” Zvicrën, tani i pari në klasifikimet shqiptare

Showbizz
198
0
sample-ad

Pas dy viteve mungesë, reperi i famshëm Unikkatil është rikthyer me projekte të reja në muzikën shqiptare.

Unikkatil u bë pjesë e listës së “Top Music Awards” ku u rendit ndër 100 këngët më të mira të muzikës moderne shqiptare me këngën “Ni milion rrugë”. Sipas Top Channel, artisti i renditur në vend të 30-të ka kaluar 29 pozicionet  duke zënë kështu vendin e parë edhe pse kënga e tij ishte pa videoklip

Para pak ditësh ai mbajti një koncert në Zvicër ku atmosfera ishte e paparashikueshme. Biletat u shitën në kohë rekord dhe salla ishte e mbushur me fansa.

Reperi deklaroi se në vitet në vazhdim ka në plan të jetë aktiv në botën muzikore.

sample-ad

Facebook Comments

POST A COMMENT.

17 + 4 =