Kush do të ulet në karrigen e deputetit pas dorëheqjes së Tahirit?

KryesorePolitike
327
0
sample-ad

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, në një deklarate për mediat ka bërë me dije se ka lënë mandatin e deputetit. Ai tha se nga sot dorëzon mandatin e deputeti, pasi është i hapur për ti shkuar deri në fund hetimeve dhe nuk do që ta akuzojnë se po i fshihet drejtësie.

Në listën vijuese mandati i deputetit i pritet që ti kalojë Spartak Brahos. Kujtojmë që Braho ka qenë deputeti i LSI-së nga viti 2013 deri në vitin 2017, ndërsa tani është këshilltar i kryeministrit Rama. Nëse Spartak Braho nuk e pranon mandatin, deputeti më i ri në Kuvend pritet që të jetë kryetari i FRESSH, Eljo Hysko.

Lista e PS-së në zgjedhjet e 2017-ës:

 1. Elona Gjebreja
 2. Besnik Bare
 3. Olta Xhaçka
 4. Blerina Gjylameti
 5. Pandeli Majko
 6. Saimir Tahiri
 7. Vasilika Hysi
 8. Ervin Bushati
 9. Ogerta Manasterliu
 10. Fatmir Xhafaj
 11. Rakip Suli
 12. Arben Ahmetaj
 13. Xhemal Qefalia
 14. Sadri Abazi
 15. Ulsi Manja
 16. Klotilda Ferati
 17. Sadi Vorpsi
 18. Arben Pëllumbi
 19. Spartak Braho
 20. Elio Hysko
 21. Milena Harito
 22. Silva Çepe
 23. Danja Obdari
 24. Juliana Hoxha
 25. Arben Seferi
 26. Blerina Doracaj
 27. Irma Shtini
 28. Besa Spaho
 29. Granit Gërxhalliu
 30. Shpëtim Leskaj

/Lapsi.al

Facebook Comments

POST A COMMENT.

10 − six =