Aksident i eskortës së Ramës/ Gardistët e plagosur drejt Turqisë

Kronike
765
0
sample-ad

Dy automjete u përfshinë në një aksident në hyrje të qytetit të Korçës. Ky aksident ndodhi rreth orës 13:30 të së hënës për arsye ende të paqarta.

Tre personat e eskortës së Kryeministrit që mbetën të plagosur në një aksident në Korçë, janë nisur me 2 helikopterë drejt Turqisë.

Por mësohen se dy prej tyre do t’i nisin për në Turqi, pasi janë në gjendje të rëndë për jetën.

Mjeti tip “Honday” me targa të Ministrisë së Brendshme (makina që qëndron pas automjetit ku udhëton kreu i qeverisë) për shkak të borës në rrugë, ka rrëshqitur dhe është përplasur me një automjet tip “Golf”.

Makina, pjesë e eskortës së Kryeministrit po udhëtonte në drejtim të Korçës, atje ku do të ketë një mbledhje të përbashkët të qeverive të Shqipërisë dhe të Kosovës. /Lajm-shqip

Facebook Comments

POST A COMMENT.

2 × 3 =