Karabinjerët italiane e bëjnë plot qejf shqiponjën

Foto lajme
772
0
sample-ad

Një sjellje tërësisht e kundërt me Greqinë vjen nga fqinji ynë i përtej Adriatikut, Italia. Në foton e përcjellë për gazetën TemA nga shqiptari  Hajri Kaçi prej Lure, cili prej vitesh jeton në Torino të Italisë, së bashku me të janë dy karabinierë që bëjnë simbolin e shqiponjës. Dhe ata janë italianë e jo me origjinë shqiptare e megjithatë askush nga eprorët e tyre nuk ka dhenë ulërimën, siç ministri grek i mbrojtjes Kamenos.

 

 

Facebook Comments

POST A COMMENT.

4 − 3 =