Zbulimi i Prokurorisë: Dy deputetë dhe kryebashkiaku i Kavajës të inkriminuar

KryesorePolitike
532
0
sample-ad

Prokuroria e Përgjithshme njoftoi sot se në kuadër të kontrollit të formularëve të vetëdeklarimit të zyrtarëve ka konstatuar fshehje të të dhënave kriminale nga deputetët Dashamir Tahiri dhe Shkëlqim Selami, si dhe nga kryetari i Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi.

Publikimin evjen nga “Dita”, sipas të cilës: bazuar në faktet e zbuluara, Prokuroria do të kërkojë shkarkimin e kryebashkiakut Elvis Roshi dhe largimi i dy deputetëve respektivë Dashamir Tahiri dhe Shkëlqim Selami.  Dashamir Tahiri është zgjedhur si deputet nën siglën e PDIU-së, por kur kjo e fundit bëri koalicion me Partinë Socialiste, Tahiri iu bashkua grupit parlamentar demokrat. Kështu që nëse se ai humbet mandatin, zëvendësuesi i tij do të jetë nga lista e PDIU-së. Ashtu siç do të zgjidhet edhe zëvendësuesi i Shkëlqim Selamit nga radhët e LSI-së.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

3 × 2 =