Receta e lashtë japoneze, që ju jep rininë e përjetëshme

KryesoreShowbizz
438
0
sample-ad

Ai është i pasur në antioksidantë të fuqishëm të njohur për nxitjen e prodhimit të kolagjenit. Kolagjeni ka rëndësi sepse ul dhe parandalon shfaqjen e rrudhave.

Orizi është një produkt i shkëlqyer për kujdesin ndaj lëkurës. Falë kësaj maske të lashtë japoneze për fytyrën, ju do të largoni rrudhat dhe freskoni lëkurën tuaj. Në fakt, do të dukeni 10 vjet më të reja.

          Ju nevojitet:

  • Një lugë gjelle mjaltë.
  • Tre lugë gjelle me oriz.
  • Një lugë gjelle qumësht

Përgatitja:

Së pari, vendosni orizin në një enë dhe shtoni 1 filxhan ujë. Vendoseni atë të ziejë për 3 minuta. Pastaj, hiqni enën nga sobë, lëreni të ftohet. Hidheni masen e orizit te zier në një enë qelqi dhe shtoni 1 luge gjelle mjaltë dhe 1 luge gjelle qumësht të ngrohtë dhe përziejin deri sa të bëhet një masë homogjene.

Aplikimi:

Lani fytyrën dhe pastaj aplikoni maskën mbi të gjithë fytyrën duke e fërkuar me lëvizje rrethore. Lëreni për 15 minuta dhe pastaj lani fytyrën sërish. Përdoreni maskën një herë në javë.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

five × 2 =