Shqipëria bie në renditjen e FIFA-s

AktualitetSport
471
0
sample-ad
renditja-fifa-shqiperia1-470x236-420x211

Në tabelën e renditjeve të kombëtareve që FIFA ka bërë publike për muajin tetor vihet re një rënie në renditje e kuqezinjve duke u renditur në vendin e 47 duke humbur plot 7 vende. Ajo që bie në sy është edhe renditja e kombëtareve të tjera ballkanike si Greqia dhe Serbia të cilat renditen në vendin e 42 dhe 43. Dy ndeshjet kualifikuese për botërorin “Rusi 2018” kundër Lihtenshtejnit dhe Spanjës kanë pasur një ndikim negativ në këtë renditje edhe pse performanca e kombëtares shqiptare ishte shumë e mirë.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

11 + 19 =