Ndalon zemra e nobelistit italian Dario Fo

AktualitetKryesoreKulture
572
0
sample-ad
dariofo_zoom_neroR439_thumb400x275

Sipas medias italiane, zemra e Dario Fo, shkrimtarit fitues të çmimit “Nobel” për letërsinë në vitin 1997, ka ndalur mëngjesin e sotëm. Ikja nga kjo jetë e të madhit të letrave ndodh kur në moshën 90 vjeçare. Dario Fo, përveçse shkrimtar letrar ishte edhe dramaturg, aktor, ilustrues, piktor dhe skenograf. Për më shumë se 60 vjet me krijimtarinë e tij të shumëplanëshme Fo revolucionarizoi botën artistike italiane e më tej. Lamtumirë Dario Fo!

Shtypi.net

sample-ad

Facebook Comments

POST A COMMENT.

fourteen + 14 =