Rrezikohet kombëtarja shqiptare

Sport
554
0
sample-ad

sadiku-demtim-470x347

Një tjetër lajm i keq për kombëtaren shqiptare vjen nga ndeshja e Zyrihut kundër “Servette”. Në këtë ndeshje mbeti i dëmtuar sulmuesi kryesor i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, por nuk ishte i vetmi shqiptar i dëmtuar, pasi dhe Burim Kukeli ka dalë nga fusha i dëmtuar.

Mesfushori i kombëtares shqiptare në minutën e 75-të ka kërkuar ndihmë nga stafi mjekësor, pas një përplasjeje në fushë. Pas 4 minutash ai është kthyer në fushë, por ka kërkuar zëvendësim. Kukeli dhe Sadiku janë dy lojtarë të rëndësishëm për kombëtarem shqiptare si dhe për taktikat e De Biasit. Shpresojmë që dëmtimi i tyre të mos jetë serioz.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

16 + 9 =