DËSHMIA E RRADHËS/ Në vrasjen e deputetit Hajdari është përfshirë kupola e opozitës dhe SHIK-ut

AktualitetKryesoreVendore 2015
520
0
sample-ad
Berisha-homazhe

I rikthyer sërish tek enigma e vrasjes së ish deputetit Azem Hajdari, ish badigardi i ish presidentit, ish kryeministrit dhe ish kryetarit të PD-së, Sali Berisha, ka hedhur në publik të tjera fakte të paditura deri më sot. Nëpërmjet statusit të postuar në faqen e rrjetit të tij social facebooke Izet Haxhia flet edhe për: “bashkëpunimin e klaneve politike-mafioze që kanë sunduar Shqipërinë këto 25 vite, nën drejtimin e agjenturave të huaja të boshtit:Beograd-Paris-Athinë, sikurse ai i etiketon.

Ja çfarë kumton statusi i Izet Haxhisë, të cilin redaksia e sjell në origjinal, pra të paredaktuar:

 

“Sot do ti kthehem ”vrasjes se shekullit ” në driten e të dhenave të reja ,mbi trafikun e telefonatave të 12 shtatorit ,me disa pyetje drejtuar protagonisteve të ketyre telefonateve.

Duke pare trafikun e telefonatave të asaj dite dhe me pas, del e qarte se në kete vrasje jane perfshire persona të rendesishem të opozites dhe të sherbimeve të shikut ,del dhe perfshirja e sherbimeve sekrete të huaja që kane qene armike të shqiprise. Del i qarte bashkupinimi i klaneve politike -mafioze që kane sunduar shqiprine keto 25 vite nen drejtimin e agjenturave të huaja të boshtit :beograd -Paris -athine.

Del se ata që e futen në levizjen studentore, hajdarin, per te devijuar, diskredituar e futur në dore kete levizje, kur e pane që ai po u delte jashte kontrollit e interesave të tyre, e bene kurban, per interesat e ketyre klaneve mafiozo -politike. Pyetjen e pare e kam per shefin e ketij klani ,berishen .Numri i tel 0382023973 a eshte perdorur nga ti? Cfare të kujton emri i Genc Dacit? Çfare lidhje keni pasur me kete mesues frengjishtje me origjine nga shkodra e deri në revoltat e 97, banues në vlore. ?Sa here e keni takuar në zyren tuaj tek PD?

A ishte ky person që hynte e dilte në ambasaden franceze si në shtepine e tij ,nje nderlidhes i joti me patronet e tu të sherbimeve sekrete të huaja? Perse tel. celular me nr 03820 23 973 të marre në emin e tij, e perdornit juve doktorr berisha? Me daten 12 shtator sa here me ane të ketij numri keni komunikuar me M.Popvic nje femer me origjine nga vraka e Shkodres, në emer të se ciles ishte numri i telefonit celular që perdorte Azem hajdari?

Pse pikrisht në emer të kesaj qytetarje me origjine serbe e kishte marre nr e tel Azem hajdari?Me cfare posti u shperblye kjo M.popovici pası u be kryeminister nje nga grupi i takimit të hotel Rognerit, ?(ky grup në takimin e tij në dhjetor 1998 vendosi eleminimin e haklajve dhe timin me vllezrit e mij )..

Pse pas telefonates se fundit që ju be nga juve rreth ores 18’45 të dates 12 shtator ,hajdarit, numri që perdornit juve te marre në emer te Genc dacit, u mbyll per tu hapur me daten 15 shtator?

Me cilin vend të huaja folet me daten 15 shtator me kete nr tel.?Pse njeriu juaj i besuar Genc Daci, pası u rraf e kercenua nga njerzit e tu, u arratis në france? Nga çfare trembet ky person? Perse si nje legen e frikacak që je kerkove largimin tim me çdo kusht duke mu lutur e pergjeruar, nga PD pas 14 shtatorit? Pse menjehere pas largimit tim nga selia e PD me 18 shtator, po até Nate, shpërtheve zyren e pastaj kasaforten që gjendej aty në zyren e hajdarit? Cfare matrealesh kompromentuese me të cilat të shantazhonte hajdari ty, more me ane të nipit tend?

A ke ndermend t’ja dorzosh drejtesise keto matreale se për parate e shumta që ndodheshin në até kasaforte, as që behet fjale, se duhet t’ja kesh dhene çunit tend të dashur zenit ,që ka gjithe jeten pa Pune. Kaq kisha per Sot doktorr mortja. ..”.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

twenty + eighteen =