Dosja Baftar Zeqo, prokuroria tërhiqet nga akuza ndaj ish kryebashkiakut

AktualitetKryesore
470
0
sample-ad
zeqo

Pasi rreth dy vite më parë prokuroria e Fierit e akuzoi ish kryebashkiakun e bashkisë së këtij qyteti Baftjar Zeqo, për një seri akuzash që lidheshin me shpërdorim detyre, sakaq ka qenë po kjo rokurori që e ka tërhequr akuzën duke i hapur rrugë Gjykatës së Apelit në Vlorë ta shpallë atë të pafajshëm. Indicioja e ngritjes së akuzës ndaj Zeqajt ka qenë ankesa që një gurp qytetarësh fierak i bënë atij, të cilët akuzonin për makinacione dhe padrejtësi me ndarjen e banesave sociale. Edhe pse u vërtit për më shumë se dy vjet ndër duart e prokurorëve akuza ndaj Zeqos ka rezultuar një fluskë sapuni prej Gjykatës së Apelit Vlorë e cila e ka shqyertuar çështjen paraditen e sotme.

Shtypi.ne

Facebook Comments

POST A COMMENT.

3 × 5 =