Trajneri i kombëtares, Gianni De Biasi, ka frikë nga ndryshimet

KryesoreSport
474
0
sample-ad
Traineri i ekipit Kombetar Shqiptar Gianni De Biasi, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka shpllur listen e lojtareve qe do te keee ne dispozicion per tri miqesoret e radhes.

Megjithëse Shqipëria rënditet përkrah Italisë dhe Spanjës në kualifikimet e Botërorit “Rusi 2018”, Gianni De Biasit akoma luan me të njëjtën skuadër si në kualifikueset e mëparshme dhe në “Euro 2016”.

Skuadra është e pandryshuar që atëherë, me përjashtim të tërheqjes së Lorik Canës. Madje dhe skema që përdor trajnieri italian për të filluar ndeshjen 4-5-1 nuk ndryshon shpesh.

Ndryshe nga skuadrat e tjera të klubit trajneri Gianni De Biasi mesa duket nuk do të rrezikojë. Ai mendon të përdorë bashkëpunimin dhe mirëkuptimin e skuadrës si armë, gjithashtu me këtë taktikë Shqipëria është duke u paraqitur mirë.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

seven + twenty =