Fytyra e vërtetë e demokracisë: Dje Kryeministër, sot qytetar i lirë britanik

AktualitetFoto lajmeKryesore
786
0
sample-ad

Deri disa muaj më parë ai ishte njeriu më i rëndësishëm në Britaninë e Madhe. Në çdo hap shoqërohej nga makina të shumta, badigardë dhe kamera të shumta. Por, pas humbjes së referendumit për “Brexit”, David Cameron është një njeri i lirë, duke qenë se ai e humbi betejën për të mbajtur Britaninë në Bashkimin Europian dhe për këtë arsye dha dorëheqjen si kryeministër.

49-vjeçari është fotografuar dje si një njeri krejt normal, duke ngrënë në rrugë zbathur dhe krejt i përhumbur.

Deri pak muaj më parë, as që mund ta mendoje se mund ta shihje në këtë gjendje.

David Cameron was snapped by a passer-by enjoying fish and chips on his holiday in Cornwall

The loss of power: Her majesty Queen Elizabeth II makes historic visit to 10 Downing Street and sits with Prime Minister David Cameron at the UK government weekly cabinet

Mr Cameron leaves Number 10 Downing Street for Prime Minister's Questions in July this year, before he handed over the keys to the most powerful office in the country to Theresa May\
The loss of power: Her majesty Queen Elizabeth II makes historic visit to 10 Downing Street and sits with Prime Minister David Cameron at the UK government weekly cabinet

 

Facebook Comments

POST A COMMENT.

7 + twenty =