Dhimbja e një burri/10 km në këmbë me kufomën e gruas mbi supe (VIDEO)

Foto lajmeKryesore
608
0
sample-ad

Përveçse duhet të duronte dhimbjen për humbjen e gruas së tij, një burri india iu desh të ecte 10 kilometra për të mbëritur në shtëpi me trupin e pajetë të bashkëshortes, që e mbante mbi supe.

Në videon e xhirruar duket burri i cili mban kufomën e gruas e cila u nda nga jeta si pasojë e turbekulozit në një spital në Kalahnid.

Spitali nuk I mundësoi asnjë mjet transporti dhe ai nuk kishte mjaftueshëm para për të marrë një taksi deri në banesën e tij në Odisha.

Atij iu desh të bënte këtë  rrugë të gjatë, të mundimshme dhe plot dhimdje  së bashku me vajzën e tij 12 vjeçare.

Mediat njoftuan se para spitalit gjendej një ambulance, por ajo nuk mund të lëviste pasi mund të ndodhte emergjencë për persona më të rëndësishëm.

 

Facebook Comments

POST A COMMENT.

seventeen + 6 =