Champions League/ Vëllezërit Xhaka sërish përballë njëri

Sport
438
0
sample-ad
1472144452championsss

U hodh në Monako shorti për fazën në grupe të Ligës së Kampioneve, short që shmangu përballjet e mëdha që në këtë fazë, por vendosi përballë njëri-tjetrit sërish dy vëllezërit shqiptarë.

Taulant dhe Granit Xhaka do të jenë sërish kundër njëri-tjetrin në fushën e gjelbërt, këtë herë jo për të përfaqësuar i pari Shqipërinë dhe i dyti Zvicrën. Shorti vendosi Arsenalin dhe Bazelin në të njëjtin grup, atë A ku janë edhe PSG dhe Ludogorets.

Ja grupet e plota:

Grupi A

PSG
Arsenal
Basel
Ludogorets

Grupi B

Benfica
Napoli
Dinamo Kiev
Beshiktash

Grupi C

Barcelona
Manchester City
Borusia Monch.
Celtic

Grupi D

Bayern Munchen
Atletiko Madrid
PSV
Rostov

Grupi E

CSKA Moska
Leverkusen
Tottenham
Monako

Grupi F

Real Madrid
Borusia Dortmund
Sporting Lisbona
Legia Varshav

Grupi G

Leicester City
Porto
Club Brugge
KOpenhagen

Grupi H

Juventus
Sevilja
Lion
Dinamo Zagreb

sample-ad

Facebook Comments

POST A COMMENT.

sixteen + eight =