Tendenca e modës frymëzohet nga arti

Tendence
439
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1211″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Veshjet dhe aksesorët nga nënshkrimet e dizenjuesve më të famshëm, ngjasojnë me piktura dhe vepra arti. Moda dhe arti kanë filluar të bashkohen gjithnjë e më shumë. Dizenjuesi me famë,i veshjes Mondriane,  Saint Laurent, është ndër krijuesit e këtij bashkërendimi dhe themeluesi i rrymës krijuesi modë-art. Frymëzimi i dizenjuesve, për të krijuar veshjet dhe aksesorët që ngjasojnë me artin, vjen nga puna e artistëve me fame botërore të arteve abstrakte si skulptura dhe piktuara. Më poshtë jepen disa nga realizimet më të fundit të kësaj tendence.[/vc_column_text][vc_single_image image=”1212″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Pantallonat: Roberto cavalli[/vc_column_text][vc_single_image image=”1213″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Fundi: Stella McCartney.[/vc_column_text][vc_single_image image=”1214″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Fustan: Alberta Ferretti.[/vc_column_text][vc_single_image image=”1215″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Shall: Alexande Mcqueen.[/vc_column_text][vc_single_image image=”1219″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Pallto: Paul & Joe.[/vc_column_text][vc_single_image image=”1221″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Fund: Helmut Lang.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

six + 12 =