Policia jep detaje për grupin ndërkombëtar të drogës

AktualitetKryesore
327
0
sample-ad

Në një konferencë të përbashkët për shtyp me homologët italianë, policia shqiptare ka bërë me dije detajet në lidhje me një operacion policor ndërkombëtar antidroge në bashkëpunim me Italinë, Gjermaninë dhe Spanjën, ku u godit një bandë e trafikut të narkotikëve.

Aktiviteti kriminal kryhej kryesisht në zonën Veriore të Italisë. Prej shkurtit të vitit 12014 ishte regjistruar procedim penal për një grup të strukturuar kriminal që trafikonte drogë, që kishte në përbërje shqiptarë, rumunë, tunizianë dhe marokenë, që kryenin aktivitetin kriminal. Në Shqipëri janë arrestuar 12 persona. Kanë mbetur ende pa u kapur edhe 4 shtetas të tjerë, mes tyre 3 shqiptarë dhe 1 maroken, tha Ardian Çipa.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

20 + eighteen =