Çfarë kanë kërkuar njerëzit me shumicë nga Google gjatë vitit 2015

KryesoreShkenceknologji
411
0
sample-ad
auto_201512161636056316461450305033

Në çdo fundvit Google kujton vitin në formë kërkimi, me fjalët më të kërkuara nga njerëzit në makinën më të madhe të kërkimit.

Google tani ka publikuar listën e dhjetë emrave, filmave, pajisjeve e uebfaqeve që gjatë vitit 2015 janë kërkuar më së shumti.

Këto janë top-dhjetë kërkimet e vitit në Google:

1. Lamar Odom

2. Charlie Hebdo

3. Agar.io

4. Jurassic World

5. Paris

6. Furious 7

7. Fallout 4

8. Ronda Rousey

9. Caitlyn Jenner

10. American Sniper

Në vitin e kaluar top kërkimet ishin Robin Williams, Kupa e Botës dhe Ebola.

Sa i përket teknologjisë këto janë top dhjetë kërkimet:

1. iPhone 6S

2. Samsung Galaxy S6

3. Apple Watch

4. iPad Pro

5. LG G4

6. Samsung Galaxy Note 5

7. Samsung Galaxy J5

8. HTC One M9

9. Nexus 6P

10. Surface Pro 4

Facebook Comments

POST A COMMENT.

10 + thirteen =