Iniesta: Të fitojmë ndaj Realit në nderim të Cruyff

Sport
349
0
sample-ad

Andres-Iniesta“Te fitojme “Clasico” eshte nderimi me i mire per Cruyff”: Keshtu eshte shprehur Andres Iniesta tre dite para ndeshjes qe do te luaje Barcelona me Real Madrid.

“Kemi nje motivacion me shume per te fituar”, ka theksuar mesfushori spanjoll. “Duhet te bejme homazh ne kujtim te tij dhe kjo do te thote qe te fitojme”, ka vazhduar asi.

Iniesta pasi permendi rezultatin e ndeshjes se pare te fituar 4-0 nga katalanet, u shpreh se vazhdon te jete shume i rrezikshem e i fuqishem. “Mes nesh nuk ka aspak eufori, por vetem optimizem”.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

2 × 3 =