Himarë, IKMT rrëzon dy objekte 3-katëshe pranë bregut të detit (Foto+Video)

AktualitetKryesore
389
0
sample-ad
12620671_10207176338579041_1970807560_o

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka ndërmarrë sot një aksion për prishjen e dy objekteve në Himarë, në kuadër të projektit për shëtitoren e qytetit.

Operacioni po zhvillohet në një zonë shumë pranë detit, ku specialistët e IKMT-së po punojnë për shembjen e dy objekteve 3-katëshe. Mësohet se sipërfaqja e dy objekteve që do të shemben është 687 m² dhe 176 m².

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur këtë të hënë aksionin në jug të vendit, për t’i hapur rrugë zbatimit të projektit të shëtitores së Himarës.

12630769_10207174812340886_59913027_o 12633021_10207174812420888_963680928_o

 

12633328_10207174853581917_780842812_o

 

Facebook Comments

POST A COMMENT.

14 + nineteen =

%d bloggers like this: