80 milionë euro për Dybalan

Sport
429
0
sample-ad
dyy

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala ka zgjuar interesim nga gjigantët e La Ligës.

Barcelona dhe Real Madrid janë të interesuara për transferimin e sulmuesit të Juventusit, Paulo Dybala. Madje, e përditshmja sportive italiane “Tuttosport”, ka bërë të ditur se drejtori sportiv i gjigantit katalan, Ariedo Braida ka ofruar 80 milionë euro për argjentinasin.

Mirëpo, përgjigja e “Bianconerëve” ka qenë negative.

Barcelona e kërkoi Dybalan edhe para se ai të nënshkruante me Juventusin gjatë verës së vitit të kaluar nga Palermo.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

five × 2 =