Home / 2016 / January / 11

Daily Archives: January 11, 2016

Njeriu me tumorin “Futboll” ( Video)

Ky burrë vuan nga tumori. Ky tumor është zhvilluar ne trupin e 67- vjeçarit duke marrë përmasat e një topi futbolli në stomakun e tij. Kur Glenn Williams kollit, hernia e tij zhvillohet  20cm – 30cm, rreth 10 herë më shumë se  madhësia e një hernie të zakonshme. Mjekët po …

Read More »

Frigoriferë dhe lavatriçe smart nga LG

Frigoriferë dhe lavatriçe smart që ndërveprojnë me njeriun janë prezantuar nga LG në Las Vegas, Panairin e Elektronikeve për Konsumatorët. Firma teknologjike është ndër të parat që zbuloi planet e saj për 2016, mes të cilave dhe serinë e re premium të quajtur “Signature”. Lavatriçja e re ka dy zona …

Read More »

Fituesit e çmimeve Golden Globe

Aktori Leonardo DiCaprio në mbrëmjen e së dielës, fitoi një Golden Globe për aktorin më të mirë në filmin e fundit dramë, “The Revenant”. Pasi përfundoi fjalimin e tij, DiCaprio mori një moment për të nderuar amerikanët amtare të cilët përshkruhen në filmin “The Revenant”. “Është koha që ne të …

Read More »

Shqiptarët, më shumë punëtor se gjermanët, por më të keqpaguar

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”45429″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Me 2 102 orë pune në vit, shqiptarët punojnë më shumë se amerikanët, gjermanët, francezët por janë më të keqpaguarit në Europë e më gjerë. Sipas të dhënave të INSTAT (të publikuara në 2015-n, në bazë të një anketimi të kryer në 2013) tregon se Shqipëria …

Read More »

Messi, futbollisti i parë që shpallet 5 herë më i mirë në Botë

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”45424″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Mbrëmjen e sotme FIFA në një gala mbrëmje të mbajtur në në Zurich ka bërë përzgjedhjen e më të mirëve sportist të futbollit për vitin 2015. Ylli i Barcelonës, Leo Messi ka fituar Topin e Artë për vitin 2015, duke u shpallur për herë të pestë …

Read More »

Rama: Moratoriumi 10-vjeçar i prerjes së pyjeve, hap për mbrojtjen e natyrës

Kryeministri, Edi Rama, e cilësoi moratoriumin 10-vjeçar për të mos shfrytëzuar pyjet, si një hap tjetër për mbrojtjen e natyrës dhe shmangien e shkatërrimit të mëtejshëm të tyre. Sipas Ramës, shkatërrimi i pyjeve, i shtretërve të lumenjve, shfrytëzimi barbar për lëndë drusore, ndërtimi dhe shkatërrimi i infrastrukturës mbrojtëse “na kanë …

Read More »