Sondazh/ Ervin Salianji fiton garën për kreun e FRPD

Aktualitet
1.1K
0
sample-ad
ervin-salianji

Sipas një sondazhi të zhvilluar nga “Shtypi.net” gjatë procesit  të votimit në pallatin e Kongreseve ku po zhvillohen zgjedhjet për kreun e FRPD-së, rezultoi se Ervin Salianji do të fitojë zgjedhjet në konventën e Tiranës.

Nga sondazhi i krye janë pyetur gati 1000  anëtarë të FRPD-së nga të cilët mbi 6 3% janë shprehur se kanë votuar Salianjin. Ndërsa pjesa tjetër ka votuar  me 27% për kandidatin Belind Këlliçin dhe  10% Oriela Nebijaj.

Rezultatet përfundimtare priten të dalin rreth orës 19 :00.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

eleven − five =