Home / Aktualitet / Ministri Manjani për herë të parë kundër Edi Ramës

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/html/wp-content/themes/sahifaa-2/framework/parts/post-head.php on line 73

Ministri Manjani për herë të parë kundër Edi Ramës

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”43356″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ministri më i ri i qeverisë  Rama-Meta, Ylli Manjani, i  njohur, deri më  sot, si një nga kundërshtarët me të fortë të Kryeministrit të  vendit, nuk e ka  harruar zakonin e tij të vjetër.Reforma  në  drejtësi dhe problematika e brendshme e institucionit që ai drejton e që është nga më të shigjetuar prej ndërkombëtarëve ka qenë  edhe fronti i parë i dyluftimit të ri Manjani-Rama.

Pyetjes së “Arbëria News”:  “Pse heshtin gjyqtarët dhe  prokurorët  lidhur me  Reformën në Drejtësi”, ministri Manjani i është përgjigjur  duke marrë në mbrojtje gjyqtarët, pra duke qenë krejt në të kundërt të vlerësimit dhe opinionit konstant që ka shprehur më shumë se një herë për  ta “kundërshatari i brendashtëpisë”, kryeministri Edi Rama, i cili i ka etiketur deri dhe me fjalët më të ulëta.

“Nuk po heshtin, por ato që gjyqtarët thonë ua marrin me rezervë”, tha Manjani për “Arberia News”.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Check Also

“VLORA – QYTETI QË PO ZGJOHET”

Të shtunën, më 09.11.2019, në Namur, kryeqyteti i Vallonisë në Belgjikë, u hap expo me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 19 =