Kapet në portin e Durrësit kamioni me hashash

Kronike
371
0
sample-ad

 

Një kamion i ngarkuar me një sasi të konsiderueshme hashashi, rpodhim shqiptar, është ndaluar nga Policia e Shtetit në portin e Durrësit. Lënda narkotike ishte e fshehur në brendësi të lëndës drusore dhe kishte destinacion Italinë.

Droga po transportohej me linjën e trageteve Durrës-Bari, ndërsa është bërë i mundur ndalimi i drejtuesit të mjetit, Ervin Pëllumbi 36 vjeç, banues ne Laprake. Po ashtu u ndalua edhe pronari i mjetit Albert Doku, 51 vjeç, banues ne Tiranë. Ndërkohë policia po punon për zbulimin e ndonjë rrjeti të mundshëm të trafikut të drogës. 

Shtypi.net

 

Facebook Comments

POST A COMMENT.

5 + eleven =