I shpëtoi atentatit tek ish-ekspozita, Gaçaj bën të paditurin: Atentatorët gabuan mjet. Nuk njoh asnjërin prej tyre

AktualitetKronikeKryesore
1.3K
0
sample-ad

Elvis Gaçaj, objektivi i atentatit të ndodhur mbrëmjen e së enjtes tek ish­Ekspozita, thotë se nuk i njeh atentatorët. Sipas tij, Sael Sulaj dhe Vasiel Çavo duhet të kenë ngatërruar makinën kur kanë qëlluar në drejtim të tij.

Deklarata e Gaçaj bie ndesh me atë të dy të arrestuarve. Këta të fundit e kanë pranuar krimin, duke thënë se me Gaçaj kishin një konflikt për pazaret e drogës.

Nga atentati i së enjtes mbetën të vdekure Kevin Rugova, që punonte si shpërndarës për Gaçaj dhe e dashura e këtij të fundit, Aurora Oskian. Vetë Gaçaj mbeti i plagosur në shpatull.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

5 × 5 =