Mrekullia ende larg, Michael Schumacher tashmë peshon 45-kg

Sport
344
0
sample-ad

“Michael Schumacher po bën progress të ngadaltë,koha e shërimit zgjatet,ai edne nuk arrin të ecë është I shkatërruar fizikisht dhe tashmë peshon 45 kilogram”.Kështu shkruan Daily Express që ka folur me një person të afërt me ish-kampionin gjerman.

Pas incidentit të rreth dy viteve më parë në Meribel në Alpet franceze Schumi kaloi një kohë të mirë në një spital në Grenoble ndërsa tashmë ai ndodhet në shtëpinë e tij në Gland në Zvicër ku ndiqet nga një ekip mjekësh I përbërë nga 15 persona.

Deri tani nuk shihen shenjat e ndonje mrekullie të mundshme sepse Michael bën me dije tabloidi britanik as nuk flet dhe as nuk ecën.Sipas doktorit Francois Payen,mjeku që ndoqi gjëndjen e tij në Francë duhet pritur të paktën tre vjet përpara se të ketë ndonjë përmirësim.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

six + 20 =