Fillon gara e celularëve me ekran të lakuar midis kompanive të mëdha

Shkenceknologji
394
0
sample-ad

Para disa ditësh Samsung bëri të ditur se do të prezantojë në janar të 2016- ­ës një telefon me ekran të lakuar, që do të duket si një libër.

Tani, sipas një raporti të ri nga ETN- ews, si duket edhe LG po planifikon të nisë prodhimin në masë të ekraneve të lakuara. Samsung dhe LG kanë krijuar edhe më parë telefona me ekran të lakuar, si LG G Flex apo Samsung Galaxy Round. Tani LG ka vendosur që të krijojë ekrane të lakuara për kompani të tjera që merren me prodhimin e telefonave inteligjentë.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

4 × 1 =