FOTOJA QË PO QARKULLON ME SHPEJTËSI MARRAMENDËSE NË FACEBOOK NËN DIÇITURËN: PAMJA QË DUAM TË SHOHIM SHUMË SHPEJT !

KryesoreRrjete sociale
1K
0
sample-ad

Foto është marrë nga: imazheshqip.blogspot.com

Në rrjetet sociale qarkullon një foto ku shfaqet ish-kryeministri Sali Berisha, i prangosur. Duket se pilafi nuk mban më ujë dhe dikush duhet të mbajë përgjegjësi për gjendjen në të cilën qeveria aktuale trashëgoi vendin.

Shumë ngjarje që kanë ndodhur gjatë tetë viteve të qeverisjes Berisha, jo vetëm që kanë mbetur pa autor, por autorët e akuzuar janë duke shijuar frutet që po i vjelin ende nga pushteti i së kaluarës.

Në Facebook, fotoja është shpërndarë me shpejtësi të madhe me diçiturën “pamja që duam të shohim shumë shpejt”. Dhe janë pikërisht ata që shpërndajnë këtë foto, të cilët i kujtojnë Edi Ramës, fjalinë që u tha një javë më parë shtresave në nevojë, gjatë një takimi në kryeministri: “Ky vend është bërë lesh e li, kam një vit që shkel ferra dhe nuk kam mbjellë asnjë farë”.

Thirrja e një komentuesi me emrin Elton është: Zoti kryeministër, që fara të mbillet e të mbijë shëndetshëm, duhet të arrestoni këtë njeri që ka prishur tokën”.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

5 + four =