Sony Xperia C5 Ultra në treg prej javës së ardhshme

Shkenceknologji
314
0
sample-ad
sony

Sony Xperia C5 Ultra është telefoni më i fundit i prezantuar nga Sony, i cili pritet të dalë në treg javën e ardhshme.

Telefoni do të ketë kran 6-inç Full HD me rezolucion 1920×1080 pixels kurse do të jetë i fuqizuar edhe nga procesori 1.7 GHz Media Tek me 2 gigabajt RAM memorie. Pjesë tjetër e karakteristikave të telefonit është dhe kamera kryesore 13 megapixel dhe ajo për “selfie” 13 MP.

Sony Xperia C5 pritet që të kushtojë 425 dollarë.

sample-ad

Facebook Comments

POST A COMMENT.

5 × four =