Kreu i PD në Gjirokastër: Një ish-ministër i kabinetit “Berisha” ka financuar fushatën e Erion Veliaj

Kryesore
295
0
sample-ad

Kreu i Partisë Demokratike në Gjirokastër, Roland Bejko, përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, zbulon se një ish-ministër i kabinetit “Berisha” ka financuar fushatën e kandidatit të PS-së në Tiranë, Erion Veliaj. Bejko nuk e përmend emrin e tij, ndërsa thontë gjithashtu se gjashtë ish-ministra dhe ish-zyrtarë të kohës kur PD ishte në pushtet, nuk kanë votuar për Halim Kosovën.

Më poshtë shënimi i tij :

“Deri tani kisha dijeni se 5 (pesë) persona nga ata që hynë në qeverisjen e 2005-ës si ministra e drejtorë me xhaketa doku apo “Versace” Kine, e dolën prej tij me pasuri të çmendur, nuk e kishin votuar PD në zgjedhjet e fundit lokale! Po sapo ma konfirmoi vetë edhe i 6 (gjashti) se jo vetëm nuk e kish votuar Kosovën e PD-në, por edhe kish dhënë goxha shumë për “Rilindjen”! Të mendosh sa vuajtëm për të mbledhur ca qindarka për fushatë! Përpara për analizën e shtatorit!” shkruan Bejko.

landi

Facebook Comments

POST A COMMENT.

2 + 13 =