Mercedes-Benz prezantoi makinën S-Class i ri me 577 kuaj fuqi (FOTO)

Auto
485
0
sample-ad
benz

Mercedes Benz këtë vit prezantoi makinën e re S-Class, i cili vjen në dy versione S600 dhe S65 AMG.

Ky është një model që renditet deri më tani përkrah, Audi A8, BMW 7, Jaguar XJ etj.

Modeli S65 AMG S-Class-së, është i pajisur me motor bi-turbo 5,5 litër V8, me 577 kuaj fuqi, me një shpejtësia nga 0-60 mph arrin vetëm për 3.9 sekonda.

Pritet që kjo makinë të shitet kundrejt çmimit prej 90.582 dollarë deri në 222.000 dollarë.

 

Facebook Comments

POST A COMMENT.

18 − 3 =