Shkaku i masakrës në kryeqytet, një prostitutë në Holandë

AktualitetKronikeKryesore
274
0
sample-ad
treni2

Konflikti per nje femer ishte shkaku i masakres ne kryeqytet me 27 maj.

Keto te dhena kane kane dale nga  prokuroria e krimeve te renda nje jave pas vrasjes se trefishte ku mbeten te vrare Mentor Lufi, Besnik Sulku dhe Gerti Goxhaj.

Sipas informacione te mberritura nga hetuesit holandez ne Prokurorine e Krimeve te Renda, gjithcka ka nisur ne nje diskoteke ne Roterdam, raporton ABC News.

Durim Sulku (Alias Ilirjan Sula) eshte konfliktuar me Mentor Lufin per nje femer qe Durim Sulku e shfrytezonte si prostitute.

Sipas prokurorise, rezulton se Mentor Lufi ka dashur t’ia marrë këtë femër Durim Sulkut, por ky i fundit nuk e ka lejuar.

Kjo ka qene zanafilla e konfliktit midis vellezerve Sulku dhe Mentor Lufit.

Me pas, ngjarja zhvendoset ne Shqiperi, ku ne dhjetor te 2014, Mentor Lufit i behet nje atentat dhe  plagoset rende.

Per kete ai akuzon vellezerit Sulku.

Rreth 4 mauj me pas, me 6 prill te 2015, Durim Sulku vritet me 4 plumba ne koke ne Roterdam.

Per vrasjesn e tij, Prokuroria e Krimeve te Renda po heton dy vellezerit Markeljan dhe Klevis Doci.

Besnik Sulku, vellai i te ndjerit Durim Sulku hakmerret per vdekjen e tij.

Dhe ne 27 maj i ben atentat Metor Lufit dhe dy niperve te tij.

Atentat qe shkaktoi 3 viktima, Mentor Lufin, Besnik Sulkun dhe Gerti Goxhajn.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

5 + twenty =