FOTO/ Aksident i rëndë në Fushë Krujë, një i vdekur, pesë të plagosur mes tyre edhe dy fëmijë

AktualitetKronikeKryesore
421
0
sample-ad

Një aksident i rëndë ka ndoshur paraditen e ditës së hënë. 1 i vdekur dhe 5 të plagosur, është bilanci i aksidentit tragjik të ndodhur në Nikël të Fushë Krujë.

Mësohet se mes të plagosurve janë dhe dy fëmijë, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur.

Policia lokale bënë me dije se në aksident janë përfshirë një automjet tip fuoristradë, ‘Ford’, me targë AA425KA dhe mjeti tip ‘Audi­A6’ me targë TR7069T.

Sapo u njoftuan për ngjarjen, forca të shumta policore mirërriten në vendin e ngjarjes he nisën hetimet. Ndërkohë, të plagosurit u nisën me urgjencë drejt spitalit, për të marrë mjekimet e nevojshme.

Deri më tani nuk bëhet i ditur identiteti i viktimës, por dhe të lënduarve.

Ndërkaq, policia po punon për zbardhjen e shkaqeve që çuan në aksidentin e rëndë.

aksi

 

Facebook Comments

POST A COMMENT.

thirteen − 7 =