Lamtumirë e jashtëzakonshme për Xavin, Barcelona feston titullin (Video)

Sport
450
0
sample-ad

173088

Barcelona i ka dhënë lamtumirën mesfushorit të talentuar Xavi pas 17 edicionesh me fanellën katalanase.

Gjeniu i mesfushës është përshëndetur me një koreografi spektakolare nga tifozët, teksa gjatë gjithë ndeshjes nuk munguan thirrjet e emrit në kor.

Xavi nuk do të mbetet në memorien e spanjollëve vetëm si njeriu nga këmbët e të cilit pati një peshë shumë të madhe suksesi i Mesit që fitoi 4 herë Topin e Artë, por edhe të triumfeve me Spanjën në kampionatet Europiane dhe në Botëror.

Lotët nuk munguan te kapiteni legjendar i katalunasve.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

8 − five =