Ndërron jetë “Mbreti i Blues-it”

Kulture
318
0
sample-ad
bb_king

Sot ka ndërruar jetë ai që është cilësuar si “Mbreti i Blues-it”. BBKing, kohët e fundit ishte shtruar në spital për shkak se vuante nga diabeti. BB King ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare.

Këngëtari dhe kitaristi i njohur për këngët “Lucille”, “Sweet Black Angel” dhe “Rock Me Baby”, vdiq në gjumë në Las Vegas. I lindur në Mississipi, BBKing e nisi karrierën muzikore në vitet ’40 dhe është pjesë e “Blues Foundation Hall of Fame” dhe “Rock and Roll Hall of Fame”.

sample-ad

Facebook Comments

POST A COMMENT.

12 + 18 =