Messi favorit kryesorë për të fituar trofeun "Topi Artë"

Sport
355
0
sample-ad

5 favoritët kryesorë për të fituar Topin e Artë

Ylli argjentinas Lionel Messi i cili ka arritur një form të shkëlqyer dhe kjo duket nga rezultatet e aritura me skuadrën e tij Barcelona. Kjo performancë e sulmusit katalanas e çuar në kry të renditjes dhe tashmë konsiderohet favorit për të fituar Topin e Artë në këtë sezon.

Edhe pse është herët për të folur për fituesin e këtij trofeu, janë golat pleshtit dhe renditja e blaugranave e cila është në krye të kampionatit spanjoll dhe një hap larg finales së Chamipons League.

Në vendin e dytë është Cristiano Ronaldo, teksa në vendin e tretë është Luis Suarez i cili ka shkëlqyer deri tani me Barcelonën në këtë sezon duke shënuar  gola vendimtarë.

5 favoritët për Topin e Artë

1. Lionel Messi

2. Cristiano Ronaldo

3. Luis Suarez

4. Manuel Neuer

5. Carlos Tevez

Facebook Comments

POST A COMMENT.

15 − 2 =