LIGA/Chicharito i jep një tjetër buzëqeshje Real Madrid.

Sport
251
0
sample-ad

abbo_reut15a_012015_04_26t205303z_1414502508_gf10000073862_rtrmadp_3_soccer_spain_82900_immagine_obigJava e Chicharito Hernandez. Meksikani bëhet protagonist më javën e Real Madrid duke shënuar në derbyn e sezonit duke cuar Real Madrid në gjysëmfinale të Champions. Sot Hernandez ka hedhur poshtë akuzat e tjera duke realizuar një dopietë në fitoren e Real Madrid ndaj Celta Vigo në transfertë 4-2. Kross dhe James realizojnë dy golat e tjerë ndërsa për Celta Vigo shënon Nolito dhe Santi Mina. Klubi kampion bote qëndron akoma -2 nga Barca me 5 ndeshje nga fundi.

Sevilla fiton gjithashtu. Ekipi nga andaluzia mund kryeqytetasit e Rayo Vallecano duke mbyllyr brenda pjesës së parë sfidën me Ibrorra dhe Carrico. Sevilla tanimë në vend të katërt me 1 pikë avantazh nga Valencia (66 vs 65)

 

Facebook Comments

POST A COMMENT.

3 × 2 =