Serbë, mos hajdeni në Shqipëri, do ju djegim dhe do ju kthejmë në arkivole

Sport
288
0
sample-ad
Albanci-1-300x238

Mediat serbe kanë publikuar sot disa deklarata të një tifozi të kombëtares që kanë të bëjnë me ndeshjen e kthimit Serbi-Shqipëri që pritet të luhet në vjeshtë.

Sipas mediave serbe, tifozi Indrit Murati u ka kërkuar serbëve të mos vijnë në Shqipëri pasi në të kundërt do ti djegin dhe do të kthehen me arkivol në Serbi.

“Serbët, mos ejani tek shqiptarët, sepse ju nuk do të ktheheni të gjallë!” Ky është mesazhi i një tifozi të Kombëtares shqiptare të futbollit, Indrit Murati, në një intervistë për mediat lokale, raporton RTS. “Ne kemi pritur që ti besojmë kundërshtarët tanë, si tradita jonë dikton, por ata na mashtruan, kështu që ne do ti presim për ta. Ne do ti mirëpresim si ata e meritojnë. Ne do ti mundim ata dhe do ti djegim gjysmën e tyre”, citojnë mediat serbe, intervistën e Indrit Muratit.

“Asociacioni i tyre na ka ndaluar që të vijnë në ndeshjen në Beograd, dhe madje edhe serbët sulmuan lojtarët tanë. Kjo është arsyeja pse unë kam një këshillë për nënat serbe të mos lejuar bijtë e tyre të shkojnë në Shqipëri, sepse, përndryshe, ata do të kthehen në arkivole “, tha Indrit. “Federata e Futbollit të Serbisë neve na ndaloi të udhëtojmë në Beograd, madje edhe lojtarët tanë u keqtrajtuan nga serbët. Unë i këshilloj nënat e tifozëve serbë që të mos i lënë bijtë e tyre të udhëtojnë në Shqipëri, se do kthehen në arkivol!”, ka thënë Indriti.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

16 − sixteen =