FA Cup, Blackburn-Liverpool 0-1 ,vendos Coutinho (Video)

Sport
279
0
sample-ad
abbo_ansa15_01475b11d4a456ce2c6e1592a807c4ee93_26204_immagine_obig

 

Redsat e Brendan Rodgers fitojnë 1-0 fal golit në pjesën e dytë të Philippe Coutinho

Goli i Countihos në minutën e 75’shuan vuajtjen e Liverpool në këto cerek finale të FA Cup. Fitorja në Blackburn pret biletën për në gjysëm-finale ku priten nga Aston Villa dhe vendoset kush do të shkojë në Wembley. Vuajtje është fjala që mund të tregojë mbrëmjen e Liverpool sot. Edwood Park ishte një fushë beteje për redsat të cilët i falet talentit të kultivuar Philippe Coutinho me një gol fantastik pas një goditjeje në diagolen e portierit të Blackburn iniciuar nga një goditje këndi

Facebook Comments

POST A COMMENT.

4 × four =